Slovensky / English

search

Zákaznícka linka:

0850 111 332

HomeNaše
služby
Cenník
služieb
Legislatíva
v metrológii
DokumentyČasto kladené otázky O násKontaktZóna
pre klientov
Prepočet
jednotiek
Dozimetrické
merania

Novinky

Fórum metrológov aj s účasťou SLM


Fórum metrológov aj s účasťou SLMSlovenská metrologická spoločnosť pod záštitou ÚNMS SR zorganizovala v predchádzajúcich dňoch v poradí už 46. ročník Fóra metrológov.  Hlavným cieľom konferencie bolo, rovnako ako aj po minulé roky, pripomenúť dôležitosť merania a metrológie ako takej a tiež riešiť danú problematiku z vybranného priemyselného odvetvia. Práve tento ročník bol venovaný téme Systém manažérstva merania v podmienkach automobilového priemyslu.

Aj tento rok sa medzi prednášajúcimi objavili viaceré významné mená zo sveta vedy a techniky, ktoré obohatili program konferencie tematickými prezentáciami. Svojou účasťou prispel aj Stephen Patoray, riaditeľ BIML, ktorý sa tak na Slovensko vrátil po druhýkrát. Súčasťou programu bolo aj každoročné odovzdávanie Cien  Jána Andreja Segnera za metrológiu. Tú si, medzi inými, za celoživotnú aktívnu činnosť a prínos v oblasti metrológie ale aj bohatú prednáškovú a seminárnu činnosť prevzal z rúk predsedu ÚNMS SR Jozefa Mihoka aj spomínaný S. Patoray.

Svoje zastúpenie na konferencii mala aj Slovenská legálna metrológia. Ocenenie si z podujatia odniesol aj generálny riaditeľ SLM Jaromír Markovič, ktorému bola pri príležitosti 25. výročia vzniku Zväzu slovenských vedeckotechnických spoločností udelená plaketa.

Viac informácii o aktuálnom ročníku Fóra metrológov a kompletné prezentácie prednášajúcich nájdete na stránke www.metrolog.sk.


Návrat na novinky
© 2013 reklamná agentúra ENTERPRISE