Slovensky / English

search

Zákaznícka linka:

0850 111 332

HomeNaše
služby
Cenník
služieb
Legislatíva
v metrológii
DokumentyČasto kladené otázky O násKontaktZóna
pre klientov
Prepočet
jednotiek
Dozimetrické
merania

Novinky

Cena v súťaži Inovatívny čin roka 2015 aj pre SLM


Cena v súťaži Inovatívny čin roka 2015 aj pre SLMMinisterstvo hospodárstva SR už po deviatykrát ocenilo slovenské firmy, ktoré v predchádzajúcom roku zaujali svojimi inovatívnymi riešeniami. O Cenu ministra hospodárstva SR sa uchádzalo celkovo 24 spoločností v troch kategóriách a to Výrobková inovácia, Technologická inovácia a Inovácia služby.

Na poste víťazov sa v tomto roku súťaže opäť objavila aj organizácia Slovenská legálna metrológia. Za úspešné 2. miesto si tak SLM prebrala cenu z rúk štátneho tajomníka rezortu Rastislava Chovanca počas Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre.  Oceneným nápadom z dielne SLM v kategórii Inovácia služby sa stal návrh Metrologická kontrola vážiacich zariadení využitím aplikácie OVAH.

Aplikácia OVAH sa v súčasnosti plne využíva už na všetkých piatich pracoviskách a do styku s ňou prichádza približne 40 technických pracovníkov. Jej používanie sa stáva jednoduchým vďaka prívlastku "user friendly" a modernému využitiu tabletov s dotykovým ovládaním. Automatizovaný proces tak prináša nielen efektivitu ale aj zvýšenie kvality, automatizáciu výpočtov a vyhodnocovania, dokumentovanie procesu či jednotnosť vydávaných dokumentov a mnoho ďalších nespochybniteľných výhod. Toto inovatívne a originálne riešenie je tak naozaj jedinečné a to aj v porovnaní s prístupmi využívanými okolitými krajinami. 


Návrat na novinky
© 2013 reklamná agentúra ENTERPRISE