Slovensky / English

search

Zákaznícka linka:

0850 111 332

HomeNaše
služby
Cenník
služieb
Legislatíva
v metrológii
DokumentyČasto kladené otázky O násKontaktZóna
pre klientov
Prepočet
jednotiek
Dozimetrické
merania

Novinky

Nové výsledky výskumnej činnosti


Nové výsledky výskumnej činnostiPri príležitosti predstavenia nových "prírastkov" v laboratóriách SLM na našom bratislavskom pracovisku sme na krátku návštevu pozvali riaditeľa odboru metrológie Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo Slovenskej republiky Zbyněka Schreira, ktorému sme počas krátkej prezentácie predstavili nové výsledky našej výskumnej činnosti.

Slovenská legálna metrológia, n.o. sa môže v súčasnosti pochváliť pekným číslom novonadobudnutých prístrojov a meradiel, prevažne za obdobie posledného roka. Medzi meradlá, ktoré sme s hrdosťou predstavili patrí napríklad zariadenie na overovanie hladinomerov s vedenou vlnou, ktorého maximálnou výhodou je predovšetkým plná automatizácia, ktorá v konečnom dôsledku nielen uľahčuje tento proces ale rovnako eliminuje subjektívne vplyvy, ku ktorým môže dôjsť pri meraní či vyhodnocovaní. Ďalším mimoriadne významným je zariadenie na kontrolu nápravových a závesných váh, špecifické hlavne vďaka špeciálnemu konštrukčnému vyhotoveniu, ktoré tak umožňuje napodobňovať pri meraní reálne podmienky.  Novými prírastkami v laboratóriu elektriky sú multifunkčný kalibrátor Fluke 5730A, ktorý už výrazne znižuje neistoty merania a poskytuje nové možnosti a referenčný multimeter 8508A, ktorý je v súčasnosti jedným z najpresnejších číslicových multimetrov vôbec a to vďaka viacerým unikátnym funkciám. V laboratóriu tepla je to predovšetkým kryostat Fluke 7381 ako jeden z najlepších na trhu s prednosťami ako rýchle nábehy či výborné stability teplotného poľa.

Veríme, že pozitívny trend úspešného vývoja udržíme aj do budúcnosti a aj vďaka tomu budeme schopní čoraz lepšie a dôkladnejšie napĺňať požiadavky našich zákazníkov. 


Návrat na novinky
© 2013 reklamná agentúra ENTERPRISE